12.1 C
Cluj-Napoca
joi, mai 23, 2024
Google search engine
AcasăANUNȚURIOperatorul reţelei McDonald's are în plan deschiderea a şapte noi restaurante în...

Operatorul reţelei McDonald’s are în plan deschiderea a şapte noi restaurante în 2024

Premier Restaurants România, operatorul restaurantelor McDonald’s, are în plan deschiderea a şapte noi restaurante în 2024 şi continuarea proiectelor de modernizare şi digitalizare a restaurantelor existente.

Anul trecut, reteaua s-a extins cu şase restaurante, în Bucureşti, Botoşani, Drobeta-Turnu Severin, Craiova, Piteşti şi Dumbrăviţa şi a continuat proiectele de remodelare şi digitalizare, cu o investiţie totală de peste 90 milioane lei. Premier Restaurants România a încheiat 2023 cu o cifră de afaceri de 1,7 miliarde lei, în creştere cu 18%, şi un profit de 144 milioane lei.

”Suntem încântaţi de rezultatele obţinute de echipa noastră în 2023 şi suntem motivaţi să continuăm strategia ambiţioasă de dezvoltare şi în 2024. Investiţiile noastre se vor axa atât pe extinderea şi modernizarea unităţilor McDonald’s din România, pentru a menţine calitatea şi inovaţia în toate restaurantele noastre, cât şi pe dezvoltarea şi susţinerea echipei noastre şi pe implementarea de acţiuni cu impact pozitiv în comunităţile din care facem parte”, a declarat Valentin Truţă, Director General Premier Restaurants România.

La finalul anului 2023, compania avea 5.800 de angajati, iar în luna februarie a anului 2024  a depăşit pragul de 6.000 de angajaţi. Premier Capital p.l.c, compania malteză care operează în prezent 185 de restaurante McDonald’s în şase ţări europene (Estonia, Grecia, Lituania, Letonia, Malta, România), a servit peste 85 de milioane de clienţi anul trecut, cu 11% mai mult decât în 2022.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine

Most Popular

Recent Comments