-10.3 C
Cluj-Napoca
luni, februarie 10, 2025
Google search engine
AcasăAFACERI LA ÎNCEPUTŞtefan Both din Cluj-Napoca, fost dansator de performanţă, face 50.000 de euro...

Ştefan Both din Cluj-Napoca, fost dansator de performanţă, face 50.000 de euro cu o şcoală de dans

Ştefan Both, fost dansator de performanţă, a deschis în urmă cu aproximativ cinci ani o şcoală de dans în oraşul Cluj-Napoca şi a ajuns în prezent la aproximativ 250 de cursanţi pe lună. Attitude Dance SRL, firma care administrează şcoala de dans Attitude Dance, a realizat anul trecut afaceri de circa 50.000 de euro.

”Şcoala de dans Attitude Dance am înfiinţat-o în anul 2013, iar anul tre­cut am înregistrat o cifră de afceri de aproape 50.000 de euro. Pentru acest an ne aşteptăm să crească cel puţin cu 25%”, a spus Ştefan Both, acţio­narul şcolii de dans.

Şcoala organizează cursuri de dans atât pentru copii, cât şi pentru adulţi, iar în prezent are aproximativ 250 de cursanţi pe lună.

”Preponderent suntem axaţi pe dansuri de societate, dansuri de salon şi latino-americane, dar abordăm şi alte stiluri apropiate. Aproximativ 50 din cei 250 de cursanţi sunt adulţi, iar restul copii. Având în vedere că structura cursu­rilor pentru adulţi este mai dinamică, acest lucru gene­rează un rulaj mai mare în­tr-un an”, a mai exlicat Ştefan Both.

În cadrul şcolii din Cluj activează patru instructori de dans. Tariful pentru opt şedinţe pe lună este de 60 de lei şi poate ajunge la 100 de lei pen­tru copii, conform informaţiilor de pe site-ul companiei. În ceea ce priveşte cursu­rile pentru adulţi, preţul pentru două şe­dinţe pe lună variază între 180 şi 220 de lei.

Planurile de viitor sunt orientate spre deschiderea de noi spaţii

”Datorită cererilor pe care le avem, planurile de viitor sunt orientate spre deschiderea de noi spaţii sau deschiderea unui centru de dans cu mai multe spaţii şi oportunităţi de a desfăşura o varietate mai mare de stiluri de dans”, a completat Ştefan Both.

Pe lângă studioul de dans, compania mai deţine şi un magazin cu echipamente de dans şi accesorii.  Produsele din magazine sunt importate de la firme româneşti şi străine. În medie, un costum care conţine şi încălţăminte porneşte de la 400 de lei.

Sursa text: Ziarul Financiar

Sursa Foto: Facebook Ştefan Both

RELATED ARTICLES

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- Advertisment -
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine
Google search engine

Most Popular

Recent Comments